укр / eng / pol

"Серед злочинів найтяжчим є не переслідування авторів, не цензурні обмеження і т. п., не спалювання книжок на багаттях. Існує злочин багато тяжчий ? нехтування книгами, їх не читання За цей злочин людина розплачується всім своїм життям, якщо ж цей злочин чинить нація ? вона платить за це власною історією.
І. Бродський. Нобелівська лекція. (1987 р.)"

Особиста книгозбірня Леся Курбаса була вкрай різноманітною. Не менш різноплановою є на сьогоднішній день бібліотека НЦТМ ім. Леся Курбаса, яка нараховує близько 4500 екземплярів. Основну частину фонду було передано в користування відомим театральним діячем Лесем Степановичем Танюком.

Значну частину складають книжки, подаровані другом Віктора Некрасова, письменником Борисом Шифманом. Ці видання репрезентують класичну бібліотеку шістдесятника.

У бібліотеці представлений широкий спектр світової, російської та української художньої літератури, великий арсенал літератури з історії, теорії та практики театру. Укомплектована підбірка журналу „Театр" (Москва, 1940-1960), твори Йогана Гете, Чарльза Діккенса, Даніеля Дефо мовою оригіналу та ін.

Зберігається велика кількість книг, виданих на теренах Радянського Союзу, що нині є поодинокими для соціокультурного простору України. Практично у повному обсязі представлена серія ЖЗЛ. Цей масив доповнює значна кількість новітніх фоліантів, подарункових видань, художніх альбомів.

Також бібліотека багата на численні енциклопедії, словники, довідники. Є дослідження в царині етнографії, фольклору, з історії костюму, театрального реквізиту – книги рідкісні в Україні. Зберігаються раритетні видання кінця 19 ст., твори Генріка Ібсена, Олексія Толстого, Герхарта Гауптмана, Кнута Гамсуна та ін.

  • ВИДАВНИЧІ ПРОЕКТИ ЦЕНТРУ
  • Драматургічна Інтернет-бібліотека
  • Книги
  • РЕЦЕНЗІЇ
  • МЕДІА
  •