Актуальні новини


Архів новин 2014:

Грудень

Листопад

Жовтень

Вересень

Липень

Червень

Травень

Квітень

Березень

Лютий

Січень


Архів новин 2014

Архів новин 2013

Архів новин 2012

Архів новин 2011

Архів новин 2010

Архів новин 2009

Архів новин 2008

Архів новин 2007

Архів новин 2006

 
    укр / eng / pol

Лютий20 січня співробітники української міліції (які були вдягнені у цивільний одяг та не засвідчили свої повноваження) безпідставно затримали 7 студентів Київського Національного університету театру кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого та увезли їх у невідомому напрямку. Зв'язку з ними не було більше 6 годин, пізніше родичі знайшли їх в одному з відділень міліції.

Затриманих сильно били, до них не допускали лікаря більше 12 годин. В декого з них черепно-мозкові травми та струс мозку. Після захоплення їх роздягли нібито для експертизи верхнього одягу, шукаючи доказів їхньої участі у сутичках з Беркутом.

Їм інкримінують активну участь в масових заворушеннях з тяжкими наслідками, що караються від 8 до 15 років позбавленням волі (ст. 294, ч2 Кримінального кодексу).

На сьогодні, 23 січня, Олександр Шкрабак (2-й курс, режисерський) та Андрій Іванюк (випускник, режисерський) знаходяться в Лукьянівському СІЗО. Їм дали по 1 місяцю досудового перебування в СІЗО.

Андрій Котляр (третій курс, операторський), Вадим Ковальов (третій курс, акторська майстерність), Данило Окулов (2 курс звукорежисури) – під домашнім арештом.

Юрій Хробуст (4-й курс, дикторський) також засуджений до 2 місяців утримання під домашнім арештом.

Остапа Вакулюка (3-й курс акторський) — відпустили.

"Доказів слідство не надало" — зазначають активісти, які приїхали до суду підтримати студентів.

Акції солідарності з студентами були організовані на цьому тижні студентами Карпенко Карого, ІСТМ, студентами НАОМА.

Андрій Іванюк, один із затриманих, який оголосив голодування, наполягає на тому, що в Україні здійснюються політичні репресії. Сьогодні у цій державі будь-хто може стати жертвою поліцейського насилля та свавілля влади.
Українська мистецька спільнота за
кликає міжнародні культурні інституції та митців до солідарності з Україною та тиску на власні уряди з метою вплинути на ситуацію.Національний центр театрального мистецтва ім. Леся Курбаса відмовився презентувати в Мистецькому Арсеналі виставу "Ричард після Ричарда" та тематичну лекцію про український театральний авангард в рамках виставки робіт Вадима Меллера. НЦТМ ім. Леся Курбаса вважає неможливою співпрацю з Арсеналом після ситуації, яка склалася довкола виставки "Велике і Величне" у липні 2013 р. Напередодні візиту Віктора Януковича відбувся акт цензури та вандалізму, коли директор Наталія Заболотна знищила роботу Володимира Кузнєцова "Страшний суд". Центр Курбаса погоджується з Ініціативою самозахисту трудящих мистецтва в тому, що, організовуючи виставку, яка стала частиною святкування 1025-річчя хрещення Русі, Мистецький Арсенал "проявив себе як провладна ідеологізована установа та інструмент імітації культурного процесу" та посприяв клерикалізації суспільства.Заява

Працівників Національного Центру Театрального Мистецтва імені Леся Курбаса.

Центр, який носить ім'я світового театрального діяча, репресованого і знищеного сталінською диктатурою, не може стояти осторонь надзвичайних подій в Україні. Ми, колектив НЦТМ імені Л. Курбаса, категорично засуджуємо порушення конституційних прав та міжнародних конвенцій про права людини, захист її свобод і життя. Зокрема закликаємо переглянути законодавчі документи 16 січня, які прийняті Верховною Радою з порушенням процесуальних норм та суттєво обмежують права людей.

Ми висловлюємо протест політиці ескалації насильства в суспільстві, яка призвела до численних поранень, катувань і смертей, загрози втрати демократичних цінностей та міжнародної ізоляції України. Ми висловлюємо співчуття близьким і рідним загиблих і вимагаємо справедливого покарання винних у вбивствах та каліцтвах.

20 січня 2014 року на Контрактовій площі було заарештовано в незаконний спосіб із жорстоким побиттям студентів КНУТКіТ ім. І.Карпенка-Карого Олександра Шкрабака, Андрія Котляра, Юрія Хробуста, Данила Окулова, Вадима Ковальова, Остапа Вакулюка, Андрія Іванюка. Ми звертаємося з вимогою звільнення з-під арешту студентів, які виконували свій професійний і громадянський обов’язок митців-документалістів.

Ми завжди підтримували і підтримуємо шлях розвитку вільної демократичної України, де найвищими цінностями є життя, свобода та гідність її громадян. Ми закликаємо політиків і громадськість докласти всіх зусиль, щоб повернути її на цей шлях.Заява

Від працівників Національного Центру Театрального Мистецтва імені Леся Курбаса.

Ми, колектив НЦТМ імені Л. Курбаса, категорично засуджуємо діяльність владних структур, яка призвела до провалу курсу Євроінтеграції, економічної і політичної кризи, загрози втрати демократичних цінностей.
Ми обурені і засуджуємо дії влади з кривавого розгону мирної демонстрації на Майдані Незалежності 30-го листопада 2013 року. Застосування насилля з боку влади проти мирних громадян – є порушенням базових прав людини, гарантованих Конституціэю України.

На підтвердження нашої позиції – ми долучаємось до загально національного протесту.
6 четвер, 18-30
візуальна лабораторія
Чеський Центр представляє фільми міжнародної кіношколи FAMU.
Програма анімаційних фільмів.
11 вівторок, 19-00
театральна лабораторія
УВАГА!!!! ВИСТАВА ВІДМІНЯЄТЬСЯ!!!
( в зв'язку з хворобою актора)
«Небезпечні зв’язки»
(за романом Шодерло де Лакло)
Режисер Сергій Маслобойщиков
13 четвер, 18-30
візуальна лабораторія
Чеський Центр представляє фільми міжнародної кіношколи FAMU.
Документальна програма.
15 субота, 19-00
театральна лабораторія
Вистава”Польові дослідження з українського сексу”
за однойменним романом Оксани Забужко
Сценічна версія Романа Веретельника та Галини Стефанової
20 четвер, 18-30
візуальна лабораторія
Чеський Центр представляє фільми міжнародної кіношколи FAMU.
Програма короткометражних ігрових фільмів.
21 п'ятниця, 19-00
театральна лабораторія
ВИСТАВА ВІДМІНЯЄТЬСЯ
Вистава "Кисень" за текстами І.Вирипаєва, реж. К.Шенгера
22 субота, 19-00
театральна лабораторія
ВИСТАВА ВІДМІНЯЄТЬСЯ
Вистава "Кисень" за текстами І.Вирипаєва, реж. К.Шенгера
27 четвер, 18-30
візуальна лабораторія
ПЕРЕНОСИТЬСЯ! СЛІДКУЙТЕ ЗА НОВИНАМИ!
Чеський Центр представляє фільми міжнародної кіношколи FAMU.
Прем'єра нового українського фільму. Зустріч з авторами
28 п'ятниця, 19-00
візуальна лабораторія Музична лабораторія 
ПЕРЕНОСИТЬСЯ! СЛІДКУЙТЕ ЗА НОВИНАМИ!
До 120-річчя з дня народження королеви німого кіно Вєри Холодної (Левченко)
"Молчи, грусть, молчи…" (1918 р.)
Режисер - П.Чардинін
Музичний супровід - н.а. України Р.Гриньківe-mail: tickets@kurbas.org.ua