укр / ENG / pol

«Репетиція в театрі злочину» Жака Моклера. Переклад із французької Неди Нежданої

"Репетиція в театрі злочину" - входить в іронічний діалог із класикою і провокує парадоксальну інтерпретацію.
Дія відбувається за лаштунками сцени, і глядачі мають унікальну можливість бути посвяченими у театральні таємниці. Якщо у п’єсі Шекспіра "Отелло" причиною фатальної помилки стає хвороблива гра уяви та зовнішніх сил, що провокують цю гру, тут герої стають злочинцями і жертвами власних маніпуляцій.
Автор показує ситуацію з різних точок зору, і всі ці картини світу переплітаються у складну головоломку. Межі реальності і віртуальності, творення і злочину розмиваються. Це відкритий діалог класики і сучасного, театру і життя для інтелектуальної аудиторії.

Творчий склад постановки поєднує відомих майстрів сцени і молодих акторів.
Режисура і сценографія – з. д. м. України Юрій Кочевенко
Хореографія – Ольга Семьошкіна
Світло – Євген Копйов
Акторський склад:
Режисер – з. а. України Тарас Жирко
Добродій (драматург) – Олег Соболєв
Софі – Юлія Кочевенко
Пані Газуль – Ганна Чередник
Жак Моклер – французький драматург, яскравий приклад синтетичного таланту, відомий передусім як один із лідерів режисури. Він є володарем численних мистецьких премій та почесних відзнак, зокрема Національної першої премії в галузі театру та премії «Золоте крісло», а його найвідоміші твори роками не сходять з репертуарів, що є рідкісним для французької театральної практики. Секрет успіху його складних творів не у кон’юнктурності, а в глибинному знанні театру та вишуканій майстерності текстів.
Юрій Кочевенко – заслужений діяч мистецтв України, актор театру і кіно, режисер-постановник близько 50-ти вистав у театрах Києва, Полтави, Дніпропетровська, Одеси, Донецька, Москви, Таганрога (РФ), Риґи (Латвія). Відомий передусім своїми постановками для театру імені І.Франка ("Назар Стодоля" Т.Шевченка, "Я, Генрі II" Дж.Голдмена, "Фредерік, або бульвар злочинів" Е.-Е.Шмітта та інші).
Від 2011 викладає в Інституті телебачення, кіно і театру Київського міжнародного університету, художній керівник акторського курсу. Засновник театрального об’єднання "Чорний промінь".
Проект НЦТМ імені Леся Курбаса

Перша публікація п'єси в Україні відбулась в рамках проекту Центру
"Світова драматургія. Діалог театральних культур" в антології "Новітня французька п’єса" - спільного видання Центру Курбаса та видавництва "Юніверс" за підтримки Французького Інституту в Україні в рамках підтримки незалежних театральних форм.

Вартість квитка - 100 грн.

 

2     4     6     7     10