укр / eng / pol

 


Прес-реліз

Звільнений колективом директор Центру Курбаса намагається повернутися на посаду всупереч небажанню трудового колективу.

Колишній директор Національного театрального центру ім. Леся Курбаса Ганна Веселовська подала позов до Міністерства культури з вимогою поновити її на посаді. Позов буде розглядатися в Шевченківському суді міста Києва напочатку жовтня.
8 липня 2013року Міністр культури України Леонід Новохатько підписав наказ про звільнення Ганни Веселовської з посади директора НЦТМ ім. Леся Курбаса на вимогу первинного профспілкового комітету за порушення трудових прав колективу.

Вимога профспілки ґрунтувалася на низці наказів та дій колишнього директора в порушення чинного трудового законодавства. Серед них: немотивований наказ про зниження заробітної плати в Центрі без обов’язкового узгодження з трудовим колективом, переміщення працівників на посадах без згоди останніх, створення нестатутних утворень та ведення нестатутної діяльності.

Управлінський стиль пані Веселовської з перших днів перебування на посаді зводився до морально-психологічного тиску на працівників, які висловлювали свою незгоду з незаконними діями керівництва. В НЦТМ ім. Леся Курбаса культивувалась атмосфера підозрілості, публічної дезінформації і залякування. За сім місяців перебування Ганни Веселовської на посаді керівника було звільнено понад 10 працівників, які здійснювали ключові проекти наукової установи, заблокована участь у міжнародних конференціях та фестивалях співробітників та українських науковців.

В результаті бездіяльності колишнього директора Г.Веселовської щодо затвердження тематичних планів майже на півроку були заблоковані фундаментальні та прикладні наукові дослідження у сфері історії та теорії театру, які велися в науково-дослідницькій установі.

Звільненню Ганни Веселовської з посади директора Центру Курбаса передували численні протести наукового та трудового колективу установи проти дій керівництва, до яких долучилось майже 100% працівників.

Після майже шести місяців важкого протистояння Міністерство культури України задовольнило законні вимоги колективу НЦТМ ім. Центра Курбаса, звільнивши Ганну Веселовську з посади директора на підставі грубого порушення трудового законодавства.

Діяльність Г.Веселовської в Центрі Курбаса отримала відповідну негативну оцінку від ініціатора створення Центру ім. Леся Курбаса – Національної Спілки Театральних Діячів України (НСТДУ). 8 липня рішенням Ради НСТДУ Веселовську було виключено із членів Спілки з формулюванням «за дії, які завдають шкоди авторитетові Центру ім. Леся Курбаса, за цькування та переслідування членів колективу НЦТМ та членів НСТДУ».

Згідно діючого статуту було обрано нового керівника науковим колективом установи. Нею стала Неллі Корнієнко, доктор мистецтвознавства, академік Національної Академії мистецтв України, фундатор і багаторічний керівник Центру театрального мистецтва імені Леся Курбаса. Наразі кандидатура Н.Корнієнко подана в Міністерство культури для проходження обов’язкової процедури затвердження згідно статуту установи та ЗУ «Про наукову та науково-технічну діяльність».

Нове керівництво Центру здійснює кроки для розблокування роботи та відновлення іміджевих втрат, що їх зазнала установа. Було затверджено тематичний план наукової діяльності на друге півріччя та відновлено фінансування роботи Центру. До роботи повертаються працівники, які були вимушені звільнитися під тиском попереднього керівника. Відновлена робота над важливими проектами, формуються пропозиції щодо нових проектів у сфері дослідження театрального мистецтва.

Довідково: Національний центр театрального мистецтва імені Леся Курбаса – державна наукова установа, яка була заснована постановою Кабінету Міністрів від 12 грудня 1994 року. Напрямки діяльності Центру – відпрацювання сучасної моделі діалогу культур, написання історії українського театру ХХ ст. в контексті світової художньої культури, формування інноваційних моделей театральної і художньої освіти, створення системи культурологічних проектів широкого спектру як механізму реінтеграції національної культури у світовий контекст, аналіз державної культурної політики, пропозиції альтернативних та інноваційних її форм.