укр / ENG / pol

7 липня о 11.00 (до 18.00)
МАЙСТЕР-КЛАС І ДІАЛОГ ІЗ ФРАНЦУЗЬКИМ ТЕАТРОМ «КОЛАПС» .


Театральна компанія «Колапс» (Ліон - Франція) - французький режисер і лялькар Клеман Перетятко спільно з двома акторами свого театру - запрошує українських акторів, лялькарів, сценографів, режисерів, драматургів і критиків на творчу зустріч, workshop і діалог у рамках творчої резиденції у Центрі Курбаса. Мета цього дня - познайомитись один з одним через майстер-класи та дискусії, а також обмінятися французькою та українською театральною практикою. Важливою частиною діалогу будуть і актуальні процеси в Україні та Франції.

Вхід вільний.
Робочі мови зустрічі: українська, французька, англійська (з перекладом).
Зацікавленим особам пропонуємо повідомити про свою участь на адресу: e-mail: drama@i.ua чи FB.

Le workshop et la discussion avec la compagnie theatrale francaise “Collapse”
Dans le cadre de la residence de la compagnie Collapse (Lyon - France) au Centre Les Kourbas, le metteur en scene et marionnettiste Clement Peretjatko invite des comediens, marionnettistes, scenographes, metteur en scenes, dramaturges, critiques ukrainiens a venir partager une journee de travail avec les deux comediens francais qui l’accompagne. L’objectif de cette journee est de faire connaissance au travers de workshop et de discussions, et d’echanger sur les pratiques theatrales francaises et ukrainiennes. Les processus actuels en Ukraine et en France seront une partie importante du dialogue.
L'entree est gratuite.
Les langues de travail de la reunion: ukrainien, francais, anglais (avec la traduction).
Les personnes interesses sont priees de se faire connaitre par e-mail: drama@i.ua ou FB.

Презентація компанії:


«КОЛАПС» є тіньовою та маріонетковою театральною компанією в Ліоні, яка працює з сучасними митцями та авторами різних національностей. Мистецтво маріонетки перебуває на перехресті різних мистецьких дисциплін. Саме на основі цього багатопрофільного підходу компанія вирішила розробити наближення до форми, як фону, що пропонується сприйняттю. «Колапс» вважає постановку продовженням роботи авторів і зосереджує увагу на мові та чіткості мети. Таким чином, мистецький проект провокує слухання поетів та драматургів, а також приймає участь у створенні та міжнародному обміні творів та ідей. Бажання зустрітися, пізнати іншу культуру крізь призму своєї та її культурних законів, між-культурність є приводом для виходу з французької постколоніальної ідеології шляхом розвитку міжнародного мистецького співробітництва. Здійснивши численні проекти в Косово, Албанії, Сербії та Хорватії, Колапс нині розширює свою діяльність в Україні та Демократичній Республіці Конго.

Презентація режисера:


Клеман Перетятко навчався на театральних та кінематографічних студіях у Реннському Університеті 2, захистив наукову роботу "Стратегії міжнародних культурних обмінів" в "По Ліон" і закінчив Національну школу лялькових мистецтв (ESNAM) у Шарлевіль-Мезьєр.
Він працював з арт-командами у 15 країнах. Режисер сповідує наближення маріонетки як мистецтва, як інструменту соціологічного висвітлення і як реакцію на будь-яку систему гноблення. Режисер керував першим дорослим театром у Національному театрі в Косово на основі «Карагез», і зараз працює над традиційним ляльковим театром "Вертеп", який використовується для про-революційних цілей в Україні. Серед його театральних робіт – ескізна вистава «Майдан інферно» про події Революції Гідності в рамках міжнародних фестивалів «Етранж Етранжи» (Ліон) та «Європа театрів» у Домі Європи і Сходу (Париж).
Адреса: Київ, вул. Володимирська, 23-В www.kurbas.org.ua НЦТМ імені Леся Курбаса.
Контакти: +38(067)235 30 02, e-mail: drama@i.ua
Куратор події Неда Неждана