talks2 talks1
 
укр / ENG / pol

СЕРГІЙ ДАНЧЕНКО. БЕСІДИ ПРО ТЕАТР
Проект "VIVA VOX", Київ, 1999

Проект "VIVA VOX" (у перекладі з лат. - "Живий Голос" або "Усне Мовлення") має на меті створити серію друкованих видань, базованих на науковому дослідженні автентичних усних роздумів відомих діячів культури про себе і свій час. На глибоке переконання її автора - науковця Олени Коваленко- життєвий і творчий досвід кожної людини є унікальним, тим більше, якщо йдеться про сильну креативну особистість, що попри існуючі соціальні умови змогла реалізувати дароване природою. Відкрила видавничий проект книга, написана за матеріалами розмов кандидата мистецтвознавства Олени Коваленко з художнім керівником Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка Сергієм Данченком.

"Томики есеїв творців народних міфів, відомих кіно- й театральних режисерів Марка Захарова, Михаїла Козакова, Юрія Любімова, Нікіти Михалкова, Станіслава Говорухіна не один тиждень гостювали у бестселерних списках російської серії "Мой ХХ век". В Україні такої серії не існувало, допоки нещодавно не вийшли друком дві книжки, кожна з яких започаткувала свій ідентичний цикл: "Сергій ДАНЧЕНКО. Бесіди про театр. Сер. "VIVA VOX" (К.: "VIVA VOX") та Єжи ГРОТОВСЬКИЙ. Театр. Ритуал. Перформер. Сер. "Мистецтво театру" (Львів: Літопис)".
Костянтин Родик. Вміння жити тут і зараз//ПіК. - 2000. - 14-20 січня.

"Зважаючи на інтровертний характер Данченка, можна лише уявити, з якими труднощами було пов'язано роботу дослідника".
Сергей Васильев. Экран и сцена//Столичные новости. - 1999. - 16-23 ноября.


"Читаючи книгу, розумієш, що таке великий режисер. ...В усвідомленні глибинних зрушень у нашому житті, принесених останнім десятиліттям віку, що минає, досвід таких видатних наших сучасників, як Сергій Данченко, придасться якнайкраще".
Мирослав Попович. Искусство мгновения и вечное искусство//Зеркало недели. - 1999. - 4 декабря.

"Вишукана літературна форма цього монологу дозволяє, щоправда, припустити, що спонтанність його вміло зімітовано, і перед нами все ж таки добре структурований артефакт, про що свідчить і складний візуальний ряд, розроблений... О. Коваленко, й рідкісний для театрального видання науковий апарат".
А. Мокроусов. Библиография//Российско-украинский бюлетень. - 1999. - №3. - 22 декабря.